O stronie...

Teoretycznie nic nie powinno się zmienić, ale my to zmienimy...

Co z tym miastem? Czy jest nasze?

Ta strona powstała dla wszystkich zainteresowanych naszym miastem.
Powstała w wyniku niedotrzymanych obietnic urzędników i władz miasta Radomia. Obietnic, które okazały się, delikatnie mówiąc, płonnymi... W ramach inicjatywy lokalnej i Budżetu Obywatelskiego, zgłosiliśmy pomysł uruchomienia w Radomiu Portalu Interwencyjnego, w którym mieszkańcy mogliby zgłaszać ustereki i wszelkie nieprawidłowości na terenie miasta. Stanowić to miało dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a władzami lokalnymi i służbami miejskimi.
Inicjatywa lokalna "upadła" przez obietnicę uruchomienia kilku aplikacji. Obiecali... :)

Niestety obietnice pozostały pustymi słowami a po sprawdzeniu okazało się, że to co obiecane, służyć będzie do jednostronnej komunikacji miasto-obywatel. Zostaliśmy wprowadzeni w błąd, wierząc w zapewnienia urzędników.

Dlatego sami postanwiliśmy udowodnić, że taka strona może być zbudowana przez społeczników a zamieszczone w niej informacje mają służyć mieszkańcom Radomia.

Oto przykład mijania się z prawdą (dotyczy aplikacji Mieszk@niec)
"Mieszk@niec - Aplikacja służy do zapisywania się na wiadomości dotyczące wydarzeń w województwie Mazowieckim. Każdy mieszkaniec może zarejestrować się do danej gminy."


Przeczytaj też odpowiedź z Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki

Witryna miasto.radom.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.

Rozumiem